Hopp til hovedinnhold

Strikkekafè: Votter med åttebladrose

Skedsmo bygdemuseum ønsker velkommen til sommerens første strikkekafè i Hovedbygningen. Temaet denne gangen vil være åttebladrosa.

Skedsmo bygdemuseum ønsker velkommen til sommerens første strikkekafè i Hovedbygningen. Temaet denne gangen vil være åttebladrosa.

Hovedbygningen Skedsmo Bygdemuseum
27. juni 2026
12.00
  • 1/1

Vi inviterer alle strikkeglade til strikkekafe inne i Hovedbygningen på Skedsmo bygdemuseum. Denne lørdagen er det åttebladrosa som er temaet. Vi ser på ulike oppskrifter og strikker votter med mønster av åttebladrose. Strikk gjerne vrangborden ferdig på votten før du kommer (for eksempel kan du legge opp 56 masker på strømpepinne nr 2 (el 2,5 mann) og strikke vrangbord med 2 masker rett og 2 masker vrang, striper eller ensfarget), så kan vi starte rett på mønsterstrikken når vi møtes. Ta med garn av to ulike farger, gjerne med litt kontrast (en lys og en mørk). Veiledning videre vil bli gitt. Det vil også være mulig å få kjøpt et hefte om historien til åttebladrosa  - stjerna til alle tider! (-:

Åpen kafè fra kl 12 - 16 med kaffe/te, vafler, is og brus.

Velkommen!