Hopp til hovedinnhold

Narhvaler, seler og tegneglede

Bli med inn i narhvalens verden sammen med forfatter og illustratør Line Renslebråten! Gjennom fortelling, bilder og ekte lyder fra havet blir vi bedre kjent med det gåtefulle dyret, før vi finner fram blyantene og tegner sammen.

Forfatter og illustratør Line Renslebråten forteller fra «Narhvalboka», før barna får tegne narhvaler og seler sammen med henne.

Oslofjordmuseet
15. nov. 2026
13.00 Inngang kr. 50,-

Line Renslebråten har skrevet og illustrert «Narhvalboka», og denne dagen tar hun oss med under overflaten og inn i narhvalens verden. Hun forteller og leser fra boka, viser illustrasjoner og lar oss høre ekte narhvallyder.

Etterpå blir det tegneverksted, der Line viser hvordan vi kan tegne narhvaler og seler. Opplegget passer for barn og familier som er nysgjerrige på dyrelivet i havet, og som har lyst til å tegne selv.

  • Møt barnebokforfatter og illustratør Line Renslebråten