Hopp til hovedinnhold

Podekurs med KVANN

Har du lyst til å lære å pode frukttrær? Bli med på dette praktiske kurset med Eirik Lillebøe Wiken og få med deg egenpodede epletrær hjem!

Kurset gir grunnleggende informasjon om hva poding er, teoretisk kunnskap og praktisk trening. Du får grunnstammer og podekvist til å lage tre epletrær som du får med deg hjem. Du får også med deg et grundig kompendium om poding og mulighet til å kjøpe podekniv.

Lørenskog bygdemuseum
12. mars 2026
15.00 – 20.00
Kjøp billett

Dette kurset gir grunnleggende informasjon om hva poding er, og kunnskap om nødvendig utstyr og ulike teknikker. Du får både teoretisk kunnskap og praktisk trening. 

Du får grunnstammer og podekvist til å lage tre epletrær som du får med deg hjem. Du får også med deg et grundig kompendium om poding og mulighet til å kjøpe podekniv. Kursholder er Eirik Lillebøe Wiken.

Alle påmeldte får en mail med praktisk informasjon om kurset. I etterkant får du tilsendt et kursbevis fra Studieforbundet Natur og Miljø.

Dato/tidspunkt: 12. mars 2026 fra kl. 15 til ca. kl. 20

Kurset koster NOK 700 for medlemmer av KVANN og 950 for ikke-medlemmer (medlemskapet koster 350). Meld deg på via lenke øverst på nettsiden. Påmeldingsfrist: 1. mars 2026 (men kursene blir ofte raskt utsolgt, så ikke vent med å bestille plass hvis du vil være med!)