Hopp til hovedinnhold

Workshop med Studio Markblomst: Bukett

Velkommen til bukettkurs for deg som vil lære å binde vakre buketter med nyhøstede blomster rett fra hagen!

Velkommen til bukettkurs for deg som vil lære å binde vakre buketter med nyhøstede blomster rett fra hagen!

Linderud gård
22. juli 2026
18.00 – 19.30 Onsdag
02. sep. 2026
18.00 – 19.30 Onsdag
  • Foto av kvinne med blomsterbukett og et bord med løse snittblomster.
    1/1
    Studio Markblomst

Velkommen til en kreativ og sosial kveld på vakre Linderud gård!

Å lage buketter med ureiste blomster dyrket på friland må være noe av det herligste som finnes! De luftige og ville bukettene er noe av det Studio Markblomst er mest kjent for, og på dette kurset viser vi deg hvordan du kan få til det samme.

Vi starter med en omvisning i hagen, der dere kan høste det dere vil av vakre blomster. Deretter demonstrerer vi hvordan du binder og komponerer en bukett. Dere tester ut egen kreativitet og vi gir råd og tips underveis. Vi garanterer at alle går hjem med en flott og herlig bukett!

Du lærer:

  • Hvordan høste og behandle snittblomster for best vaseliv

  • Å binde blomster i spiral, det beste utgangspunktet for flotte buketter

  • Hvordan tenke komposisjon, form og farge i arbeidet

Praktisk info

Kurset er egnet for alle nivåer og du trenger ikke forkunnskaper. Vi holder på i 1,5 time og du får låne alt du trenger av utstyr. Lette forfriskninger er inkludert.

Pris: 950 kr Kjøp billett her.

Studio Markblomst

Studio Markblomst er en blomstervirksomhet med egen buketthage. Her dyrkes et håndplukket utvalg av vakre og duftende snittblomster etter bærekraftige prinsipper.

Buketthagen ligger midt i Linderud nærmiljøhage ved Linderud gård.

Har du spørsmål om eventet, ta kontakt på post@markblomst.no.