Follo museum inviterer deg til en Bridgerton-inspirert piknik i vakre, historiske omgivelser i Børsumhagen.
Ta på deg ditt fineste kostyme – tenk empireliv, florlette kjoler, vifter og hatter – og pakk med deg din egen piknikkurv (eller unn deg noe godt fra kafeen). Her skal vi nyte en sommerdag slik de gjorde det i gamle dager!
Vi stiller med kaker og kald og varm drikke, en omvisning i Børsum-bygningen, og krokket og badminton på plenen.
Klokken 17.00 blir det dansekurs, for deg som alltid har hatt lyst til å danse som i en Jane Austen-roman! Du trenger ikke ha verken dansepartner eller forkunnskaper.
- 1/1
På programmet
🌸 Kostymepiknik og dans i grønne omgivelser
🏸 Klassiske hageleker som krokket og badminton
☕ Åpen kafé med forfriskninger
👒 Omvisning med historieforteller i tidsriktige klær
11.00 Kafeen åpner
11.30 Stell dyra! (Omvisning for barn)
12.30 Bli med tjenestefolket! (Omvisning for barn)
15.00 Vi gjør klar bord, stoler og leker i Børsumhagen. Hjertelig velkommen til piknik!
15.30 Featheringtons i Follo - Omvisning og prat om fiffen i Follo rundt 1800.
17.00 Dans som i Bridgerton! Et minikurs i rekkedanser fra rundt 1800, ingen aldersgrense og ingen forkunskaper nødvendig!
Løpende aktiviteter:
Krokket
Ringspill
Badminton
Dette er dagen for deg som elsker Jane Austen, Bridgerton, eller bare vil ha en god unnskyldning til å pynte deg og nyte livet i en nydelig hage!
Praktisk info:
📍 Børsumhagen, Follo museum
📅 Fredag 17. juli
🕐 Kl. 15.00–18.00
💼 Ta med egen piknikkurv og gjerne kostyme
Gjør deg klar for en ettermiddag med stil, sjarme og sommerstemning!
Billetter og priser
Billetter kan kjøpes med vipps på stedet, eller i kafeen, og gir adgang til arrangementet, utstillingen og alle omvisninger den dagen.
Priser:
Voksen: 80 kr
Barn: 40 kr
Årskort: Gratis inngang på alle omvisninger og utstillinger